Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego serwisu internetowego. Chcę aby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś takim jak tu. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może serwis, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to portal, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za promocję. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do wspaniałej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od wielu aspektów. Właściwe pomysły i ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na dobrym pomyśle i należytej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://hotelwradomiu.pl/imprezy-firmowe-sala-konferencyjna można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale również choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie masz koncepcji na interes w Internecie i chcesz wykonać kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowej recepty na sukces. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij wiadomość do 10 firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Później dowiedz się się o sposoby i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował większych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość